دوره های فنی

دوره کارورزی 3 روزه تجهیزات بیمارستانی

هر دانشجوی مهندس پزشکی نیازمند یادگیری مهارت هایی پایه ایست ک در بدو ورود به بازار کار ب آنها نیاز دارد. از جمله این مهارت های پایه آشنایی کلی با تجهیزات پزشکی و حوزه های بازار کار می باشد. در دوره کارورزی 3 روزه ک سر فصل های آن در ادامه توضیح داده می شود تا حد بسیار خوبی این مهارت ها ب دانشجویان و به صورت عملی در بیمارستان آموزی داده می شود.

دوره تخصصی تجهیزات اتاق عمل

اتاق عمل دارای تجهیزاتی نظیر :

تخت جراحی ( در وسط اتاق با قابلیت تغییر ارتفاع و پوزیشن ) ، چراغ سیالکتیک ، ماشین بیهوشی ، الکتروکوتر ، دستگاه ساکشن و … می باشد .
تمامی این تجهیزات نیز به مرور زمان و استفاده های مکرر دچار خرابی می شود و نیاز به تعمیر دارد . در نتیجه وجود یک متخصص تعمیر تجهیزات اتاق عمل به شدت در کنار تیم اتاق عمل حس می شود . 

دوره تخصصی تجهیزات دندانپزشکی

موضوع مورد بحث ما تجهیزات دندانپزشکی است، به این دلیل که با توجه به گسترده بودن رشته مهندسی پزشکی متاسفانه در هیچ دانشکده ای، حتی یک واحد درسی به موضوع تجهیزات دندانپزشکی پرداخته نمی شود.

مشکل دیگری که در این زمینه وجود دارد، این است که افراد فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی در هنگام ورود به بازارکار، وارد فضای رقابتی با افراد با تجربه و سابقه بیشتر در کار شده و معمولا پذیرفته
نمی شوند.

دوره تخصصی تجهیزات تصویر برداری

تصویر برداری پزشکی فرآیندی است که در آن به وسیله پرتوهای یونیزه و غیر یونیزه و یا حتی هسته ای اقدام به تصویر برداری از بخش های مختلف بدن جهت اهداف کلینیکی و یا اهداف شناختی ( مطالعات آناتومیک و … ) می نماید .
تجهیزاتی که معمولا در تصویر برداری پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد مانند تمامی وسایل و تحهیزات پزشکی نیاز به نگهداری و تعمیر دارد . از آنجایی که این وسایل بسیار گران قیمت می باشد در نتیجه تمامی کلینیک ها و بیمارستان ها نیاز به افراد متخصصی دارند که بتوانند از این تجهیزات نگهداری و در صورت نیاز آنها را تعمیر نمایند . 

دوره تخصصی تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه تشخیص طبی وسایل و تجهیزات مختلفی مانند فتومتر ، گلوکوزمتر ، بیلی روبین متر ، آون ، انکوباتور و … دارد که تمامی این تجهیزات به دلیل استفاده مکرر و یا عدم استفاده صحیح ممکن است از کار افتاده و یا د کالیبره گردد در نتیجه نیاز به متخصصینی است که بتوانند این تجهیزات آزمایشگاهی را عیب یابی و تعمیر نمایند .

اگر شما نیز به تعمیر و عیب یابی تجهیزات آزمایشگاهی علاقمند هستید و همچنین نیاز به شغلی مناسب برای خود هستید که آینده روشنی داشته باشد پس این دوره برای شما مناسب است .

تجهیزات چشم پزشکی

با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری و تأثیر آن در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی و اهمیت تجهیزات پزشکی در این حوزه ، نقش انکار ناپذیر علم مهندسی پزشکی در افزایش کیفیت پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری ها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. با توجه به ارزش بالای مادی و سرمایه ای تجهیزات پزشکی و نقش حیاتی آن در سلامت بیماران ، فرایند خرید ، نصب و راه اندازی ، آموزش ، کالیبراسیون ، نگهداری ، تعمیر و … این تجهیزات از حساسیت بسیار بالایی در مقایسه با سایر تجهیزات برخوردار است.

دوره تعمیرات موبایل:

برگزاری دوره های آموزشی عیب یابی و تعمیرات تلفن همراه زیر نظر اساتید مجرب و در محیطی مجهز با مدرک معتبر

آموزش تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری تلفن های همراه برای مشتاقان کار پر درآمد

وبلاگ و شبکه های اجتماعی

weblog
akhbar
estekhdam

مقالات معرفی تجهیزات پزشکی

Radio viso graphy) RVG) چیست؟

Radio viso graphy) RVG) چیست؟ کلمه RVG مخفف رادیوویزوگرافی (Radio viso graphy) است. تکنیک RVG یک روش نسبتا جدید در تصویر برداری دندان می باشد که نیاز به فیلم رادیوگرافی و ظهور وثبوت را از بین می برد. این سیستم بر روی دستگاه های رادیوگرافی که دارای دکمه RVG بوده و یا می توان به […]

دوربین داخل دهانی دندانپزشکی

دوربین داخل دهانی دندانپزشکی از دیگر تکنیک های نسبتا جدید در دندان پزشکی دوربین داخل دهانی است. با نصب دوربین و یک مانیتور بر روی یونیت می توان تصاویر real time دندان را در طول جراحی بر روی مونیتور مشاهده کرد و حتی می توان دوربین را به کامپیوتر متصل کرده و تصاویر یا فیلم […]

نحوه کار با اتوآنالایزر

نحوه کار با اتوآنالایزر حمل و نقل و وارد ساختن نمونه به دستگاه: بعد از تهیه سرم، مقداری از آن به یک ویال کوچک یا کاپ (CUP) منتقل شده و در منطقه نمونه برداری دستگاه قرار می گیرد. شکل و اندازه کاپ ها یا لوله ها دارای یک فضای مرده (Dead Volume) می باشند که […]

اتوآنالایزر چیست؟

اتوآنالایزر چیست؟ آنالایزر های بیوشیمیایی دستگاه های هستند که غلظت متابولیت ها، الکترولیت ها، پروتئین ها و داروها را در سرم، پلاسما ادرار ،مایع مغزی نخاعی (CSF) و سایر مایعات بدن با دقت و صحت زیادی اندازه گیری می کنند. اصطلاح اتوماسیون در بیوشیمی بالینی به فر آیندی اطلاق می شود که یک دستگاه تعداد […]

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای مجتمع سلامت تهران محفوظ است.