دوره مراقبت های حمایتی و تسکینی سرطان (ویژه پرستاران)

پرستاری سرطان

سر فصل های کلی دوره پرستاری سرطان

معرفی دوره:

دوره ای با رویکرد جامع، جهت ارتقای علمی و کسب مهارت های عملی مراقبتی برای پرستاران علاقمند در زمینه مراقبت های حمایتی و تسکینی در حیطه سرطان می باشد.

این دوره با معرفی مفاهیم و اصول مراقبت تسکینی آغاز و سپس با برقراری ارتباط مناسب به مدیریت علایم در ابعاد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی پرداخته و موجبات افزایش کیفیت زندگی برای بیمار مبتلا به سرطان و خانواده بیمار فراهم نماید.

1. اصول و مفاهیم مراقبت های تسکینی 

2. اورژانس های انکولوژی

3. مدیریت علائم روانی و اجتماعی و معنوی

4. مدیریت علائم گوارشی، تنفسی، ادراری و عصبی

5. مدیریت علائم جسمی درد

6. ارتباط و اخلاق در مراقبت های تسکینی 

دوره پرستاری سرطان

اهداف کلی:

هدف این دوره آموزشی معرفی مفاهیم پایه، اصول و مبانی مراقبت های تسکینی و حمایتی و چگونگی ارائه مراقبت های حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان، خانواده و مراقبین انها می باشد همچنین آگاهی به تعاریف، فلسفه و زیرساخت های موجود و بالقوه ی مراقبت های حمایتی و تسکینی و کسب مهارت های این دوره شامل برنامه ریزی، ارتباط جمعی، مهارت های حل مسئله و روش های دارویی و غیر دارویی کنترل علایم جسمی و غیر جسمی بیماران، پزشکان را به سمت پایه ریزی درست و اصولی درمانگاه های بیمارستانی مراقبت های حمایتی و تسکینی هدایت می نماید.

مقالات پرستاری سرطان

پرستار سرطان کیست؟

پرستار سرطان کیست؟ تعریف سرطان: سرطان شامل گروهی بیشتر از 100 بیماری مختلف است که در هر جایی از بدن ممکن است رخ دهد. سرطان زمانی رخ می دهد که سلول های طبیعی بدن تغییر کرده و بدون کنترل رشد می کنند. این سلول ها ممکن است توده ای تشکیل دهند که به آن تومور […]

سرطان در ایران رو به افزایش است

سرطان در ایران رو به افزایش است معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه امید به زندگی در کشور افزایش پیدا کرده و در این زمینه از کشورهای منطقه جلوتر هستیم، اما جا دارد این موضوع ارتقای بیشتری پیدا کند، گفت: در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، بیماری‌های واگیر، مرگ و میر مادران و نوزادان، مشکلات تغذیه‌ای و بیماری‌های غیر واگیر […]

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای مجتمع سلامت تهران محفوظ است.